Üniversiteli gençlerin en çok tercih ettiği illerden olan Aydın’da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki öğrenci yurtları da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. İl genelinde 2 karma, 6 erkek ve 5 kız olmak üzere toplam 13 öğrenci yurdunun bulunduğu Aydın’da öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra gençlere yönelik açılan çeşitli kurslarla da kendilerini geliştirmesi sağlanıyor. Bu çerçevede Söke Meryem Yazıcıoğlu Yurdu’nda açılan resim kursu, gençlerin sanatsal yönlerini keşfetmelerini sağlarken, hazırlanan yıl sonu etkinliği ile öğrencilerin yaptığı resimler de açılan sergide görücüye çıktı. Resim sergisinin yanı sıra müzik konserinin de yer aldığı etkinlikte üniversiteli gençler, hem el emeklerini sergiledi hem de unutulmaz bir gün geçirdi.

Konu ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Aydın Yurtları’ndan yapılan açıklamada “Söke Meryem Yazıcıoğlu Yurdumuzda öğrencilerimizin yıl boyunca hazırladığı resimlerin sergilendiği ve müzik konserlerinin yer aldığı yıl sonu etkinliği gerçekleştirildi. İl Müdürümüz de bu anlamlı etkinliğe katılarak öğrencilerimize destek oldu” ifadeleri yer aldı.

Bu videoya dikkat: Tarihi geçmiş kaşarlara bakın ne yaptılar? Bu videoya dikkat: Tarihi geçmiş kaşarlara bakın ne yaptılar?

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın