Bu videoya dikkat: Tarihi geçmiş kaşarlara bakın ne yaptılar? Bu videoya dikkat: Tarihi geçmiş kaşarlara bakın ne yaptılar?

Toplantıda, incir üreticilerini tehdit eden incir ekşilik böcekleri ve siyah incir sineği ile ilgili detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Sultanhisar'da Çiftçiler Bilgilendirildi 2

Bu zararlıların, incir veriminde ciddi kayıplara yol açtığı ve mücadele yöntemlerinin doğru uygulanması gerektiği vurgulandı.

Sultanhisar'da Çiftçiler Bilgilendirildi 3

Ayrıca, kestane üreticilerinin karşı karşıya olduğu kestane kanseri hastalığı ve kestane gal arısı hakkında da kapsamlı bilgi sunuldu.

Sultanhisar'da Çiftçiler Bilgilendirildi 1

Kestane ağaçlarında büyük verim kayıplarına neden olan kestane kanseri hastalığına karşı alınması gereken önlemler ve tedavi yöntemleri anlatıldı. Bunun yanı sıra, kestane gal arısının neden olduğu zararın en aza indirilmesi için izlenmesi gereken yollar çiftçilerle paylaşıldı.

Sultanhisar'da Çiftçiler Bilgilendirildi

Toplantıya katılan çiftçiler kendi tarlalarında karşılaştıkları sorunları yetkililerle paylaşarak pratik çözümler konusunda bilgi aldılar. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, bu tür bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini ve çiftçilerin her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın