Samsung'un ilk akıllı yüzüğü olan Galaxy Ring hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Güney Koreli şirket, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planladığı bu giyilebilir cihazın pil ömrü hakkında detaylar paylaştı. Galaxy Ring'in, akıllı saatlerde bulunan ekranın olmaması sayesinde beş ila dokuz gün arasında bir kullanım süresi sunacağı belirtildi. Cihazın sesli arama işlevini desteklemeyeceği de açıklandı.

Galaxy Ring, gelişmiş sensörlerle donatılacak ancak bu sensörlerin tam olarak ne olduğu henüz açıklanmadı. Yüzük, kullanıcıların mental ve fiziksel hazırlıklarını ölçen My Vitality Score özelliğine ve kadınlar için doğurganlık takibi sağlayan Natural Cycles özelliğine sahip olacak. Ayrıca, uyku takibi fonksiyonu ile kalp atış hızı, uyku başlangıç süresi ve gece hareketliliği gibi verileri takip edebilecek.

Galaxy Ring'in, platin gümüş, altın ve seramik siyah olmak üzere çeşitli renk seçenekleri ile sunulacağı açıklandı. Yeni nesil Galaxy Z katlanabilir telefonlar, giyilebilir cihazlar ve tabletlerin tanıtılacağı Galaxy Unpacked etkinliğinde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Samsung'un bu yenilikçi ürünü, özellikle ekranı olmayan yapısıyla dikkat çekiyor. Bu özellik, kullanıcıların cihazı daha uzun süre şarj etmeden kullanmalarına olanak tanıyor. Ayrıca, sağlık ve fitness takibi gibi özelliklerle kişisel sağlığın daha iyi izlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Galaxy Ring'in piyasaya sürülmesiyle birlikte, giyilebilir teknoloji alanında yeni bir dönemin başlaması bekleniyor.