ZTE'nin MWC 2024'te tanıttığı Nubia Pad 3D II, 5G ve yapay zeka teknolojilerini bir araya getirerek gözlüksüz 3D görüntüleme deneyimi sunuyor. Bu yeni tablet, önceki modeli Nubia Pad 3D'ye kıyasla 3D çözünürlüğünde %80'lik bir iyileşme ve 3D parlaklıkta iki kat artış gibi birçok gelişme ile geliyor. Cihaz, canlı ve gerçekçi görüntüler üretmek için gelişmiş yapay zeka işleme, geliştirilmiş 3D ekran teknolojisi ve benzersiz sıvı kristal lensler kullanıyor. Gözlük gerektirmeyen bu 3D deneyimi, yapay zeka destekli göz takip motoru ve 86° geniş görüş açısı sayesinde sorunsuz ve erişilebilir hale getirilmiş.

Nubia Pad 3D II, Neovision 3D Anytime teknolojisi ile donatılmış, bu da yapay zeka algoritmalarını kullanarak 2D içeriği gerçek zamanlı olarak 3D'ye dönüştürüyor. Kullanıcılar böylece fotoğraflar, videolar, oyunlar ve akış medyası dahil çeşitli içerikleri kolaylıkla 3D olarak görüntüleyebiliyorlar. Tablet ayrıca 3D içerik oluşturmada gelişmiş özellikler sunuyor, 3D çekim için daha geniş bir alan sunarak yüksek kaliteli 3D içerik üretimi için bir platform sağlıyor. AI 3D çoklu ekran işbirliği özellikleri, bir akıllı telefonun ekranını tablete aktarımını ve Miracast kullanan cihazlar arasında daha iyi bir 3D görüntüleme deneyimi için paylaşımı destekliyor.

3D özelliklerinin yanı sıra Nubia Pad 3D II, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama ile donatılmış bir performans canavarıdır. 12.1 inçlik 2.5K ekrana sahip olan tablet, 2560 x 1600 çözünürlük ve 144Hz yenileme hızı ile pürüzsüz görseller sunuyor. Dört hoparlör, DTS:X ultra sarmalayıcı 3D ses efektleri, çift mikrofonlu gürültü azaltma ve 66W hızlı şarj destekli 10000mAh batarya ile donatılmış olan tablet, kapsamlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Ayrıca bağlantı için 5G teknolojisini destekliyor.

Şu anda marka, bu tabletin fiyatı veya piyasaya çıkış tarihi hakkında herhangi bir detay açıklamadı.

Kaynak: f5haber