Genç kadına taciz mesajları atan en yakınındaki çıktı Genç kadına taciz mesajları atan en yakınındaki çıktı
Yükselmek için temel şart

Peter prensibine göre kişilerin bir üst mevkiye terfi ettirilmesinin altında yatan temel neden kişinin iyi iş yapması. Yani bir kişi bir işi iyi yapıyorsa o işte bir üst mevkiye yükselebilir.

Üst seviye daha zor olmalı

Prensip tam bu noktada size yeni bir mücadele sunuyor. Buna göre yükseldiğiniz bir üst mevkide sizi bekleyen iş sizi zorlayacak. Eğer sizi zorlamıyorsa ve uzun süre bu konumda da aynı başarıyla çalışabiliyorsanız sizi bir üst seviyeye yükseltmeleri gerekiyor.

Ya terfi etmezseniz

Prensibin kariyer açısından insanları sınırlandırdığı nokta ise çıkabileceğiniz en üst seviyeye geldiğinizde ortaya çıkıyor. Siz eğer bu noktadan daha yükseğe çıkamıyorsanız, yetenekleriniz burada bitiyor demektir. Ya da ikinci bir seçenek ortaya çıkıyor o da o mevkilere hak etmeyen kişilerin terfi ettirilmesi.

Eğer ikinci ihtimal gerçekleşirse bir noktadan sonra bütün pozisyonlar yetersiz kişiler tarafından dolduruluyor ve iş kalitesi düşüyor.

İyi çalışma her zaman değerlidir

İş hayatı boyunca çok sayıda yerde çalışacağınızdan dolayı size tavsiyemiz; siz işverenlerden bağımsız olarak işinizi geliştirmeye çalışın. Eğer çalıştığınız yerde terfi alamıyorsanız da bunu dert etmeyin ve bir sonraki işiniz için kendi kalitenizi yükseltmeye devam edin.