Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timlerince Osmangazi Mahallesinde yapılan çalışmalarda, N.Ç. (30) isimli şahsın sevk ve idaresindeki, A.N.D. (19) ve R.G. (33) isimli şahısların yolcu olarak bulunduğu araç “dur” İhtarına uymayarak kaçmaya başladı. Araç Osmangazi Mahallesinde bir vatandaşa ait park halindeki araca çarpmak suretiyle durdu. Araçtan inerek yaya halde kaçan, N.Ç. ve A.N.D. isimli şahıslar yakalanırken, R.G. isimli şahıs olay yerinden firar etti.

Yapılan araştırmada, araç sürücüsü olan N.Ç. isimli şahsın ateşli silahlar suçundan aranıyor kaydı bulunduğu ve 10 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi.

Hareketli dakikalar: Jandarma tüfekle vuruldu Hareketli dakikalar: Jandarma tüfekle vuruldu

Ayrıca araç sürücüsü şahsa, ehliyetsiz araç kullanma, “dur” ihtarına uymama, drift, trafik güvenliğini tehlikeye sokma ve tehlikeli şekilde şerit değiştirme ihlallerinden trafik yönünden cezai işlem uygulandı. Şüpheli araçta yapılan aramada,11,24 gram bonzai ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edildi.