Reklamı Kapat

Gemiyi terk etmeye başladılar.. Hüseyin Aksu AKP ile yolları ayırıyor

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın'da siyasetinin en tutarsız isimlerinden biri olan Hüseyin Aksu son partisi olan AKP ile de yolları ayırıyor. Aksu’nun Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile görüşebilmek için girişimlerde bulunduğu ancak siyasi tutarsızlığı nedeniyle talebinin geri çevrildiği öne sürüldü.

ANAP, CHP, MHP ve son olarak AKP’de siyaset yapan, Aydın Belediyesi’nin eski başkanlarından Hüseyin Aksu, iktidarın geneldeki kötü gidişatı nedeniyle yeni parti arayışlarına girdi. Her seçim öncesi yakınlarına ve destekçilerine kesin aday olduğunu söyleyerek aday adaylığı başvurusunda bulunan ancak bir türlü aday gösterilmeyen Hüseyin Aksu’nun bu gidişatı değiştirmek için 6’lı masadan Demokrat Parti ile görüşmeye çalıştığı iddia edildi.

Aksu’nun Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan randevu almaya çalıştığı, kendisine adaylık garantisi verilirse DP’ye geçmek istediği ifade ediliyor. Aksu’nun talebine Gültekin Uysal’ın sıcak bakmadığı ise gelen bilgiler arasında.

19 Ağu 2022 - 20:34 Aydin- Siyaset