Bu videoya dikkat: Tarihi geçmiş kaşarlara bakın ne yaptılar? Bu videoya dikkat: Tarihi geçmiş kaşarlara bakın ne yaptılar?


Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, üyeleri için Çine Kuvayı Milliye Müzesi gezisi düzenledi.

Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 2Müzeler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte, Yörük Ali Efe ve Albay Şefik Aker'in heykellerinin yanı sıra milli mücadele dönemini yansıtan birçok eser yer aldığı müzeyi gezen ziyaret eden görme engelli bireylere müzedeki eserler ve müzenin tarihi görevliler tarafından anlatıldı.

Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 7

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bayram Özen; “Üyelerimizle Kuvayı Milliye Müzesi’ne yapmış olduğumuz ziyarette, Kuvayı Milliye kahramanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulduk.

Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 6 Bizlere gerek kültürel, gerek sosyal, gerekse de toplumsal yaşama uyuma yönelik katkı ve desteklerinden dolayı 'Engellilerin Annesi' Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 4Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 5Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 3Gönül Gözüyle Milli Mücadele Ruhunu Yaşadılar 1

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın