Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin ve çalışma arkadaşları, kent sakinlerinin her alanda daha sağlıklı ve mutlu olmaları için çalışmalarını sürdürüyor.

Bayram öncesi kiralık araç fiyatları iki katına çıktı Bayram öncesi kiralık araç fiyatları iki katına çıktı

Efeler'den Anne Adaylarına Doğuma Hazırlık Eğitimi 4

Belediyeye ait Kadın, Aile, Çocuk Psikososyal Destek merkezleri, bireylere psikolojik desteklerine devam ediyor. Merkezlerde, farklı alanlarda terapi ve danışmanlık hizmeti de sunuluyor.

Efeler'den Anne Adaylarına Doğuma Hazırlık Eğitimi 3

En çok talep gören eğitimler arasında anne adaylarına verilen doğuma hazırlık kursu yer alıyor. Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi'nde bulunan merkezde Psikolog Aslı İlayda Kök tarafından verilen eğitimlere, sadece anne adayları değil baba adayları da katılabiliyor. Tamamen ücretsiz şekilde sunulan hizmet kapsamında, teorinin yanında uygulamalı dersler de danışanlara aktarılıyor.

Efeler'den Anne Adaylarına Doğuma Hazırlık Eğitimi 1

Anne adayları, doğumdan önce ve doğum anında yapması gereken egzersizler hakkında bilgilendiriliyor. Doğum anı canlandırmaları ile adayların tecrübe kazanması sağlanıyor. Bunların yanında doğum öncesi, anı ve sonrasında uygulanması gerekenlere dair tüm bilgiler ebeveynlere eksiksiz şekilde anlatılıyor.

Efeler'den Anne Adaylarına Doğuma Hazırlık Eğitimi 2

Efeler Belediyesi'nin Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi'nde bulunan Psikososyal Destek Merkezi'nden randevu almak isteyen ebeveynler Kadın, Aile, Çocuk Psikososyal Destek merkezlerini arayarak randevu alabiliyor.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın