Aydın Efeler Kent Konseyi olağan genel kurulu Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda yapıldı.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 2Aşırı sıcaklara rağmen delegelerin yoğun ilgi gösterdiği seçim öncesi salon ve lobide iğne atsan yere düşmez görüntüler oluştu.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 5 240 delegeye sahip Aydın Kent Konseyi’nin seçimlerinde başkanı belirlemek için 197 delege saat 14:30’da hazır bulundu.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 6
Mevcut Başkan Gülsevim Ergünoğlu ile Orhan Karagöl arasında geçmesi beklenen seçimlerde son dakika Mehmet Özçakır da adaylığını açıkladı.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 3Adayların konuşmasının ardından mevcut başkan Ergünoğlu, hem geçmiş dönemdeki çalışmalarından söz edip hem kendini tanıttı.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 4

Efeler Belediyesi tarafından seçim kabinlerinin bile hazır tutulduğu kongrede, divan tarafından alınan karar ile 'açık oy kullanma kararı' alınınca salon adeta boşaldı.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 1

BEL-İŞ Sendikası’ndan Başkan Ömer Günel’e destek ziyareti BEL-İŞ Sendikası’ndan Başkan Ömer Günel’e destek ziyareti

Açık oylama kararına tepki için diğer adaylar adaylıktan çekilince 197 delegenin hazır olduğu seçimlerde 81 delegenin oyunu alan Gülsevim Ergünoğlu yeniden başkan seçildi.

Efeler Kent Konseyi Seçimlerinde Ortalık Karıştı 1

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.