Olay, önceki gün Denizli'nin Merkezefendi ilçesine bağlı Bozburun Mahallesi 7001 Sokakta bulunan MNG Kargo’ya ait depoda meydana geldi.

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı55

Edinilen bilgiye göre; yurdun farklı illerinden toparlanarak dağıtımlarının yapılması için Denizli’ye gönderilen yüzlerce kargonun bulunduğu kamyon, 1 Mayıs İşçi Bayramının resmi tatil olması nedeniyle boşaltılmadı.

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı66

Kargo firmasına ait deponun önünde tasnif edilmeyi bekleyen kargoların bulunduğu kamyonda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı33

Ambalaj malzemelerinin tutuşması nedeniyle alev topuna dönen kamyondaki yangını fark eden çevredeki esnaflar, bir taraftan itfaiyeye ihbarda bulunurken diğer taraftan ise ellerine geçirdikleri yan tüpleriyle alevlere müdahale etti.

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı44

İhbar üzerine kısa sürede bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri, yoğun bir çaba sonucu yangını kontrol altına almayı başardı.

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı22Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, kamyon ve dağıtılmayı bekleyen yüzlere kargoda büyük maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı12

Dağıtılmayı Bekleyen Kargolar Alev Alev Yandı6

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.