Batı Anadolu’nun en büyük nehri olan Büyük Menderes zaman zaman yaşanan kirlilik ile gündeme gelirken, sorumsuz kişiler tarafından nehir içine bırakılan çöplerle çevreye zarar veriliyor.

Büyük Menderes’e Çöp Tehdidi 4

548 kilometre uzunluğundaki nehre bırakılan atıklar hem doğal yaşam alanlarına zarar verirken, tarımsal sulamada kullanılan nehre karışan atıklar dolaylı olarak insan sağlığını da tehdit ediyor.

Büyük Menderes’e Çöp Tehdidi 3Nehir içinde dönemsel olarak görülen hayvan leşleri, araç lastikleri ve benzeri birçok atığın nehre bırakılmasının önüne geçilmesi için ilgili kurumlar tarafından önlem ve yaptırımlar uygulansa da Ege Denizi’ne de ulaşan Menderes’in korunması için vatandaşlar ve doğaseverler daha etkin mücadele yapılması görüşünü savunuyor.

Büyük Menderes’e Çöp Tehdidi 2Büyük Menderes’e Çöp Tehdidi 1

Kirada oturanlar dikkat! Ev sahibi ile masaya oturmadan önce bu haberi okuyun Kirada oturanlar dikkat! Ev sahibi ile masaya oturmadan önce bu haberi okuyun

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın