Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin yeni encümeni ilk toplantısını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında İzmir’de yaptı. Birlik binasında gerçekleştirilen toplantıya Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun, Birlik Mali Hizmetler Müdürü İsmail Ay ve Birlik Genel Sekreteri Hurşit Akdemir katıldı.

A W235285 03

Toplantıda, Başkan Ömer Günel tarafından Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümeni’nde bulunan belediye başkanlarına, Kuşadası’ndaki halk plajlarında başlatılan ve memnuniyetle karşılanan ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulamasının detayları hakkında bilgi verildi. Ayrıca plajları devralma konusunda izlenmesi gereken yasal süreç anlatıldı. Başkan Ömer Günel’in başlattığı uygulamanın diğer Kıyı Ege Belediyeleri’ne de örnek teşkil etmesi bekleniyor.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Haziran ayı Encümen toplantısında görüşülen diğer konular ise birliğin daha verimli çalışması için üye belediyelerden destek alınması, birliğe üye sayısının artırılması, Türkiye Belediyeler Birliği ile ortak yürütülen projelerin çoğaltılması, belediyelerin finansman sorunları ve çözümü için atılması gereken adımlar oldu.

A W235285 01

Aydın'da 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti Aydın'da 23 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.