Aydın Ticaret Odasının büyük desteği ve bilinci ile Kadın girişimciliğini ve iş dünyasında kadın liderliğini teşvik eden ve destekleyen birçok çalışma ve projeyi hayata geçiren ve aktif olarak yürütmekte olan AYTO Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen liderlik eğitim programı 12 ay sürecek.

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 1

AYTO Akademi Eğitim Salonu’nda, Dönüşümsel Liderlik Koçu, ICF ACTP ve EMCC Practitioner ve Mentor Hilal Çatak tarafından verilen eğitimde, dönüşümsel liderlik temelli pozitif psikolojiye dayalı interaktif uygulamalar gerçekleştirildi.

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 7
Eğitim açılışında konuşan AYTO Yönetim Kurulu Üyesi Belgin Çekmen Altay, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Odamız Başkanı Hakan Ülken’e ve AYTO yönetim kuruluna, kadın girişimcilere ve kadın işverenlere ilişkin projelere verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunarak, İşveren ve çalışan kadınlar olarak toplumdaki, iş hayatındaki yerimiz çok değerli, bu konumlara ulaşırken toplumsal, sosyal sorumluluklarımızla verdiğimiz mücadeleler çok kıymetli.

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 6

Bu nedenle, iş dünyasında kadın girişimciliği ve liderliğini desteklemek ve görünür kılmak gerekli. Bugün 12 ay sürecek liderlik eğitim programının birinci eğitimini gerçekleştirdik, eğitim sürecinde kurul üyelerimizin iş hayatlarındaki süreçlerini ve kişisel gelişimlerini destekleyecek ve kolaylaştıracak çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 5

AYTO Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, “AYTO Yönetim Kurulu olarak iş dünyasında kadın girişimciliğini ve kadın işveren sayısını artıracak çalışmaları çok önemsiyoruz.

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 4

Kadınların iş dünyasında yer almaları, toplum ve ülke ekonomisi için de çok önemli ve oldukça büyük bir katkı.

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 2

Bu denli verimli bir eğitime vesile olmak bizim için gurur verici. Bu eğitim programının düzenlenmesinde emeklerinden dolayı tüm Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Aydın’ı üzen haber: Süheyla öğretmeni kaybettik Aydın’ı üzen haber: Süheyla öğretmeni kaybettik

Ayto'da Iş Dünyasına Kadın Liderliğini Destekleyici Eğitimler Sürüyor 3

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın