Yangın, Efeler ilçesi Mesudiye Mahallesi 1639 Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, henüz bilinmeyen bir nedenle müstakil bir evde yangın çıktı.

Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 5

O esnada bölgeden geçen Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri, evden çıkan dumanları fark etti.

Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 2

Çıkan beyaz dumanları fark edince bir terslik olduğunu düşünen ekipler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirip, evde yalnız kaldığı öğrenilen yaşlı kadını kurtardı.

Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 1

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 3

Ekiplerin dikkati ve hızlı müdahalesiyle yangın büyümeden kontrol altına alınırken, yaşlı kadın komşuları tarafından sakinleştirildi. Yangında evin odası kullanılamaz hale gelirken, soğutma çalışması gerçekleştiren ekipler, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlattı.

Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 7Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 6Aydın'da Yaşlı Kadın Ölümden Kurtarıldı 4

Ayşe Aydın’ı yasa boğdu Ayşe Aydın’ı yasa boğdu

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın