Güne 38 derece sıcakla başlayan Aydın'da hava sıcaklığı arttıkça yangın da arttı.

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 2

Öğlen saatlerine doğru itfaiye ekipleri adeta zamanla yarıştı.

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 7

Pek çok ekip bir yangını söndürüp merkezine ulaşamadan diğer yangına sevk edilirken, araçlar genellikle su ikmali için merkezlere intikal etti.

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 5

Aydın Efeler İlçe merkezinin yanı sıra, 16 ilçede onlarca yangın olayı yaşandı.

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 6

Yangınların büyük bir kısmı, küçük çaplı arazi ve arsa yangını olarak gerçekleşirken, Germencik İlçesinde yaşanan ikamet yangını ile ASTİM Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada meydana gelen yangında yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 3

Aydın'ın yangın için en hassas dönemde olduğunu belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, yaz boyunca herkesin yangınlara karşı daha dikkatli ve duyarlı olmalarını istedi.

Aydın'da gelen ihbar ekipleri harekete geçirdi Aydın'da gelen ihbar ekipleri harekete geçirdi

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 4

Boyahanede tiner deposu patladı
 

Bu arada ASTİM OSB'de bulunan özel bir firmaya ait damper ve hidrolik sanayinin boyahane bölümünde kaynak yapılırken patlama yaşandı. Aynı zamanda tinerlerin de bulunduğu bölümde kaynak makinesinden çıkan kıvılcımın tiner dolu kaplara sıçraması üzerine çıkan patlama ve yangında itfaiye ekipleri kısa sürede alevleri kontrol altına alarak yangını söndürdü.

Aydın'da Ekipler Yangından Yangına Koştu 1

Germencik'te ise evin bahçesindeki otların henüz bilinmeyen bir nedenle tutuşması sonucu çıkan ev ikamete sıçrayan yangında ise ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Bu arada evde bulunan şahıslar itfaiye ekipleri ve çevredekiler tarafından tahliye edildi.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.