Hem yerli hem de yabancı dalış meraklılarının ilgisini çekmesi amacıyla Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılının Nisan ayında İstanbul’dan Kuşadası’na getirilip Mayıs ayının ilk haftasında törenle batırılan Airbus A300 kargo uçağı kısa sürede balık biyoçeşitliliğinin adeta merkezi haline geldi.

Uzmanlardan veli ve öğrencilere uyarı Uzmanlardan veli ve öğrencilere uyarı

Aydın'da Deniz Dibindeki Uçak Şaşırtıyor 3

Uçağın 5 Haziran 2016’da batırılmasının ardından bölge yerli ve yabancı dalış tutkunu turistlerin merkezi haline gelirken, deniz dibinde dev uçağı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.

Aydın'da Deniz Dibindeki Uçak Şaşırtıyor 6Bazı dalgıçlar deniz dibindeki uçağın kokpitine geçip su altında uçak kokpitinde hatıra fotoğrafı çektirirken, bazı dalgıçlar ise dakikalarca deniz dibindeki uçağın içinde inceleme yapıyor.

Aydın'da Deniz Dibindeki Uçak Şaşırtıyor 7

Aynı zamanda güvenli bir batık olarak değerlendirilen Airbus A300'ün içinde ve dışında dalış yapan dalgıçlar bölgeye yuvalanan balıklarla unutulmaz anlar yaşıyor.

Aydın'da Deniz Dibindeki Uçak Şaşırtıyor 4Aydın'da Deniz Dibindeki Uçak Şaşırtıyor 5Aydın'da Deniz Dibindeki Uçak Şaşırtıyor 2

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın