Eğitim çalışması ile ilgili bilgi veren ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, 60 kişilik personel ekibine 20 kişilik öğrenci arama kurtarma ekibi eklendiğini belirterek Arama Kurtarma ekibinin sürekliliğini korumayı, eğitim ve malzeme açısından sürekli iyileşmeyi hedeflediklerini belirtti.

Adü, Afete Hazırlanıyor 1

Müdür Yardımcısı Uzm. Gülay Kandemir ve ekip lideri Öğretim Görevlisi Evrim Çevik'in koordine ettiği eğitimlerde, personel ekibinin eğitim ve tatbikatları geçtiğimiz ay tamamlanırken üniversite öğrencilerinden oluşan Öğrenci Arama Kurtarma Ekibinin AFAD bünyesinde teorik ve uygulamalı eğitim süreci bu hafta tamamlandı.

Adü, Afete Hazırlanıyor 6
Eğitimin son gününde İl AFAD Müdürlüğünü ziyaret eden ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, AFAD İl Müdürü Yalçın Mumcu ile görüşerek istişarelerde bulundu.

Adü, Afete Hazırlanıyor 5
Görüşmede, ADÜ ekibinin arama kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, gönüllü öğrencilere ve AFAD ekibine teşekkür etti.

Otogarda adım atacak yer kalmadı, bilet fiyatları uçtu Otogarda adım atacak yer kalmadı, bilet fiyatları uçtu

Adü, Afete Hazırlanıyor 4Program "Arama Kurtarma Tatbikatı" ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, İl AFAD Müdürü Yalçın Mumcu'nun katıldığı sertifika törenin ile sona erdi.

Adü, Afete Hazırlanıyor 3Adü, Afete Hazırlanıyor 2

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın