Türkiye'nin en sıcak illerinden olan Aydın'da hava sıcaklıkları 40 derecelerin üzerine çıkarken, Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan temizlik işçilerinin de sıcaklarla mücadelesi başladı.

Aydın'da kuru temizleme dükkanı küle döndü Aydın'da kuru temizleme dükkanı küle döndü

40 Derece Sıcakta Aydın Için Mesai 5

Aydın'ın güzelleşmesi için gece gündüz çalışan belediye ekipleri yol kenarlarındaki kuru otların da temizliğini aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede Aydın-Muğla Karayolu üzerindeki kuru otları temizleyen belediye personellerinden Nuri Arslan da 42 derece güneşin altında ekmek parası için mücadele veriyor.

40 Derece Sıcakta Aydın Için Mesai 4

Karayolu üzerindeki kuru otları temizleyerek hem Aydın'ın güzel bir görünüme kavuşmasını hem de sıcaklarla beraber oluşabilecek yangın riskini en aza indirilmesini sağladıklarını ifade eden Arslan; “Yapacak bir şey yok ekmek parası için çalışmak zorundayız. Yaz aylarında Aydın'da en zorlu mesaiyi biz yapıyoruz ama bir yandan da Aydın'ı güzelleştiriyoruz.

40 Derece Sıcakta Aydın Için Mesai 3

Başkanımız da bizleri unutmuyor zaten, talimatıyla aşırı sıcak günlerde ekipler gelerek bizlere soğuk su takviyesi yapıyor. Sıcak olsa da hem ekmek parası hem de Aydın için çalışıyoruz” dedi.

40 Derece Sıcakta Aydın Için Mesai 2

Çerçioğlu, personellerini unutmadı

İl genelindeki birçok kurum sahada güneş altında çalışan personellerinin sağlıklarının korunması ve serinletilmesi için çeşitli uygulama gerçekleştirirken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da Aydın'da zorunlu olan hizmetlerin aksamaması adına çalışan saha personellerini unutmadı.

40 Derece Sıcakta Aydın Için Mesai 1

Büyükşehir ekiplerine talimat veren Başkan Çerçioğlu, sahada çalışan personele gün boyu soğuk su servisi yaptırdı. Güneş altında çalışan belediye işçileri ayaklarına kadar servis edilen buz gibi su ile serinleyerek belediye hizmetlerine devam ediyor.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.