Logitech'in yeni kablosuz faresi 12 aylık şarj ömrü sunuyor, fiyatı ise şaka gibi Logitech'in yeni kablosuz faresi 12 aylık şarj ömrü sunuyor, fiyatı ise şaka gibi
Şirket salı günü yaptığı açıklamada, Kylie McRoberts'ı Güvenlik Müdürü olarak atadığını ve Yale Cohen'i Marka Güvenliği ve Reklamveren Çözümleri Başkanı olarak işe aldığını söyledi.

İkili, reklamverenlere platformun nefret söylemi veya terörist içerikten para kazanmadığına dair güvence verme girişimleri de dahil olmak üzere X'in güvenlik çabalarına liderlik etme gibi zorlu bir göreve sahip olacak. Şirket, daha önce güvenlik personelinin çoğunu işten çıkardıktan sonra bu yılın başında 100 yeni güvenlik çalışanı almayı planladığını açıklamıştı.

Güvenlik şefi, Elon Musk'un daha önce Twitter olarak bilinen şirketi devralmasından bu yana özellikle endişe verici bir pozisyon haline geldi. Musk daha önce güvenlik liderleriyle çatışmıştı ve McRoberts, iki yıldan kısa bir süre içinde bu unvanı elinde bulunduran üçüncü kişi oldu. Daha önce Yoel Roth, Twitter Blue'nun 2022'deki felaketle kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra istifa etmişti. Roth'un yerini, geçen yıl Musk'un çalışanları yanlış cinsiyetlendirmeyle ilgili politikaları uyguladıkları için alenen eleştirmesinin ardından istifa eden Ella Irwin almıştı.

McRoberts hakkında pek bir şey bilinmiyor ancak görünüşe göre kendisi X'in güvenlik ekibinin mevcut bir üyesi (X hesabı şu anda özel ve bir LinkedIn profili yakın zamanda silinmiş gibi görünüyor). X, yaptığı açıklamada, "X'te bulunduğu süre boyunca, etiketler aracılığıyla denetim uygulamalarımızdaki şeffaflığı artırmaya, geçiş anahtarlarıyla güvenliği artırmaya ve ayrıca Austin'de yeni Güvenlik Mükemmeliyet Merkezimizi kurmaya yönelik girişimlere liderlik etti" dedi.