Acer zaten ucuz olan monitörünün fiyatını daha da düşürdü Acer zaten ucuz olan monitörünün fiyatını daha da düşürdü
Hibrit kapalı döngü sistemi (derinin altında bulunan ve harici olarak takılan bir pompaya kablosuz okumalar gönderen ve ihtiyaç halinde insülin sağlayan bir sensör), hastaların parmak batması veya enjeksiyon endişesi olmadan tip 1 diyabet risklerinden kaçınmasına yardımcı olabilir.

Bu türünün ilk cihazı değil. Tandem, 2019 yılından beri benzer insülin pompalarını ABD'de de üretiyor. NHS, programının hangi cihazı/cihazları kullanacağını söylememiş olsa da burada farklı olan, ülkenin kamu tarafından finanse edilen sağlık bakım sisteminin bunları varlıklı kişilere özel bir ayrıcalık olarak sunmak yerine ücretsiz olarak sunması.

Hibrit kapalı döngü sistemi, derinin altına yerleştirilen ve düzenli aralıklarla glikoz seviyelerini sürekli olarak izleyen bir sensörle başlar.

Sensör, bu verileri kablosuz olarak harici olarak takılan ve uygun insülin dozajını sağlayan bir pompaya gönderir. İsminin “hibrit” kısmı, kendi kendini düzenleyen sistemde, karbonhidrat alımına girmek de dahil olmak üzere bazı kullanıcı girdilerinin hala gerekli olmasından kaynaklanıyor.

Devlet kurumu, İngiltere'de tip 1 diyabetle yaşayan 269.095 kişinin son derece kesin bir rakamını vererek, kaç kişinin bu uygulamadan potansiyel olarak yararlanabileceğini vurguladı. NHS, yerel şubelerin salı gününden itibaren program için hastaları tanımlamaya başlayacağını söyledi.

Diabetes UK'in genel müdürü Colette Marshall, NHS basınında şunları yazdı: "Diyabet zorlu ve amansız bir durumdur ancak bu sistemler önemli, yaşam değiştiren bir fark yaratıyor - diyabetli kişilerin hem genel sağlığını hem de yaşam kalitesini iyileştiriyor. Bu gerçekten bir dönüm noktası ve insanlara mümkün olduğunca çabuk ulaşan adil bir dağıtım sağlamak için NHS ve diğerleriyle birlikte çalışacağız."