Lenovo'dan rakiplerini zor durumda bırakacak hamle, Apple ve Samsung tedirgin oldu Lenovo'dan rakiplerini zor durumda bırakacak hamle, Apple ve Samsung tedirgin oldu
Nubia, katlanabilir akıllı telefon pazarına Nubia Flip 5G ile giriş yapacağını duyurdu. Cihaz, 26 Şubat'ta Barcelona'da düzenlenecek olan MWC 2024 etkinliğinde resmi olarak tanıtılacak. Şirket, bu cihazın lansmanını Weibo hesabı üzerinden yaptığı bir gönderiyle duyurdu. Resmi afiş, arka yüzünde dairesel bir ekran bulunan kompakt, dikey katlanır tasarıma sahip telefonu gözler önüne seriyor. Nubia Flip 5G'nin tasarımı, yakın zamanda piyasaya sürülen ZTE Libero Flip ile büyük benzerlikler taşıyor. Bu durum, Nubia Flip 5G'nin global pazarda ZTE Libero Flip'in yeniden markalanmış bir versiyonu olabileceğine işaret ediyor.

ZTE Libero Flip'in özelliklerini hatırlayacak olursak; 6.9 inçlik katlanabilir OLED ekranı FHD+ çözünürlüğe sahip ve ek olarak 1.43 inçlik 466 x 466 piksel çözünürlüğünde bir kapak ekranı bulunuyor. Cihaz, 6GB RAM ve 128GB depolama alanı ile birlikte Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti tarafından destekleniyor. Ne yazık ki, cihaz hala Android 13 işletim sistemi ile sevk ediliyor. Ancak, Nubia Flip 5G'nin Android 14 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesini umuyoruz.

ZTE Libero Flip 5G'nin katlanabilir özelliklerine özel birkaç işlev eklenmiş durumda. Örneğin, katlanır ekranın iki tarafına menü ögelerini ayırabilirsiniz. Harici ekran, selfie çekimi için kamera kullanımı, adım takibi, hava durumu güncellemeleri ve müzik çalma kontrolü gibi çeşitli işlevleri destekliyor. Kamera konusunda ise, cihaz 50MP ana sensör, 2MP derinlik sensörü ve 16MP ön kamera ile donatılmış. Cihazı ayakta tutan ise 33W hızlı şarj desteğine sahip 4,310mAh kapasiteli bir batarya.

Nubia Flip 5G, ZTE Libero Flip ile benzerlikler taşısa da kendi sertifikalarını, IMEI veritabanındaki listelemeleri ve 33W şarj desteği ile 3C sertifikasını almış durumda. Nubia Flip 5G'nin özellikleri ve global piyasaya sürülme detayları hakkında daha fazla bilgi, MWC lansman etkinliğinde açıklanacak.