iPhone kullananlara kötü haber.. Detaylar belli oldu iPhone kullananlara kötü haber.. Detaylar belli oldu
Bu yılın iPhone 16 serisi hakkında sızıntılar ve dedikodular gündemden düşmüyor. Genellikle, Apple'ın her iki yılda bir yenilediği uygun fiyatlı iPhone SE'nin yeni neslinin bu dönemde piyasaya sürülmesi beklenirdi. Ancak, çeşitli raporlara göre iPhone SE 4'ün 2025'e ertelendiği görülüyor. Bu durum, akıllı telefonun dedikodular arasında yer almasını engellemiyor. Son gelişmeler, iPhone SE 4'ün tasarımının neredeyse kesinleştiğine işaret ediyor.

iPhone SE 4, tasarımını iPhone 14 serisinden alacak gibi görünüyor. Bu bilgi, daha önce CAD tabanlı sızdırılan görsellerle de desteklenmişti. Telefon kılıflarına ilişkin sızıntılar, genellikle cihazın tasarımı hakkında ilk ipuçlarını verir. Bu durum, yeni nesil iPhone SE için de geçerli. Sızdırılan dummy kılıf ünitesi, iPhone SE 4'ün tasarımının iPhone 14'e benzer olduğunu gösteriyor. Cihazın sol tarafında ses düğmesi ve sessiz mod anahtarı için kesikler bulunuyor. Apple'ın bu anahtarı, iPhone 15 Pro modellerinde bulunan aksiyon butonu ile değiştirip değiştirmeyeceği henüz belirsiz. Güç düğmesi ise sağ kenarda yer alıyor. Sızdırılan kılıfa göre, arka panelde yatay, hap şeklinde bir kamera modülü ve bu modül içerisinde tek bir kamera sensörü için yer var. Ayrıca bir LED flaş ünitesi için de kesik bulunuyor.

Cihazın ön yüzünde, ön kamera ve yüz tanıma sensörlerini barındıracak bir çentik bulunacak. Sızıntılar, Apple'ın yeni nesil SE modelinde Touch ID sensörünü kaldıracağını ve böylece SE 3'e kıyasla daha ince çerçeveler sayesinde daha büyük bir ekran alanı sunacağını da işaret ediyor.

iPhone SE 4'ün 2025'e ertelenmiş olmasına rağmen, kılıf üreticilerinin zaten bu akıllı telefon için üretime başlamış olması, cihazın bu yıl içinde piyasaya sürülebileceğine dair spekülasyonlara yol açıyor. Son karar ise Apple'a ait.