Yüksek Performansa Sahip Uygun Fiyatlı Yenilenmiş Akıllı Telefonlar Yüksek Performansa Sahip Uygun Fiyatlı Yenilenmiş Akıllı Telefonlar
Bu değişiklik, teknolojiyi daha geniş bir kitleye açma ve kullanıcı deneyimini basitleştirme yolunda atılan büyük bir adım.

OpenAI, ChatGPT’yi hesap oluşturmadan kullanma olanağı sunmaya başladı. Bu adım, yapay zekanın faydalarını daha geniş bir kitleye sunma misyonunun bir parçası olarak tanımlandı. Ayrıca, (kullanıcılar GPT-4’ü tercih etmedikçe) GPT-3.5 modelini kullanarak şirkete daha fazla eğitim verisi sağlıyor. Bunun yanında şirket kullanıcıların yapay zeka kullanma alışkanlığı edinmesini sağlayarak eski versiyonu kullanmak yerine daha üstün GPT-4 erişimi için hesap oluşturmaya ve abone olmaya teşvik ediyor olabilir.

Anında erişimi test ettim ve reklamı yapıldığı gibi, herhangi bir giriş bilgisi olmadan yeni bir GPT-3.5 sohbeti başlatabildim. Chatbot’un standart “Bugün size nasıl yardımcı olabilirim?” ekranı karşılıyor beni, kaydolma veya giriş yapma seçenekleri ile birlikte. Bu erişimi bugün görmüş olsam da, OpenAI erişimi kademeli olarak sunduğunu, eğer seçeneği henüz göremiyorsanız daha sonra kontrol etmeniz gerektiğini belirtiyor.

OpenAI, hesapsız kullanıcılar için ek güvenlik önlemleri eklediğini söylüyor; bu önlemler, giriş yapmış kullanıcılara göre daha fazla kategorideki talepleri ve görsel oluşturmaları engelliyor. Yeni engellenen kategoriler hakkında daha fazla bilgi istediğimde, bir OpenAI sözcüsü, giriş yapmamış GPT-3.5 kullanıcılarının potansiyel olarak yeni tehditler oluşturabileceğini düşünerek bu özelliği geliştirirken bu durumu göz önünde bulundurduklarını belirtti.

Sözcü ayrıca, AI modellerinin kötüye kullanımını tespit etme ve durdurma görevindeki ekiplerin, yeni özelliğin oluşturulmasında yer aldığını ve beklenmedik tehditler ortaya çıkarsa buna göre ayarlama yapılacağını ekledi. Tabii ki, giriş yapmış kullanıcılar için yaptığı her şeyi engellemeye devam ediyor, bu da moderasyon API’sinde detaylandırılmıştır.

Giriş yapmadan verilerinizin eğitim için kullanılmasını istemiyorsanız, bunu reddedebilirsiniz. Bunu yapmak için metin kutusunun sağında bulunan küçük soru işaretine tıklayın, ardından Ayarlar’ı seçin ve “Herkes için modeli geliştir” anahtarını kapatın.