Hem 4K, hem 160Hz, hem de uygun fiyatlı, bu monitör çok satar Hem 4K, hem 160Hz, hem de uygun fiyatlı, bu monitör çok satar
Amaç, Vision Pro'da işbirliği yapmayı ve takılmayı daha doğal hissettirmek: birlikte sunumlar üzerinde çalışabilir, SharePlay üzerinden film izleyebilir veya sanki arkadaşlarınız yanınızdaymış gibi oyun oynayabilirsiniz. Bu özellik en fazla beş katılımcıyla çalışıyor ve bugün VisionOS 1.1 veya üzerini çalıştıran Vision Pro'ya sahip herkes tarafından kullanılabilir olacak.

Meta, sanal işbirliğini Horizon Workrooms'a benzer şekilde ele aldı, ancak Apple'ın uygulaması bana daha çok Microsoft Mesh'i hatırlatıyor; bu, HoloLens 2'yi kullanarak AR'de sanal arkadaşlarla etkileşim kurmanıza olanak tanıyor.

Vision Pro'nun kendisi gibi, Spatial Personas da Microsoft'un 2021'inden biraz daha rafine görünüyor. Bunları istediğiniz zaman bir FaceTime aramasından etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz ve Apple, sanal arkadaşlarının onu nasıl göreceğini etkilemeden herkesin içeriği istediği gibi ayarlayabileceğini söylüyor.

Vision Pro incelemeleri Apple'ın Persona'larını biraz ürkütücü ve robotik bulsa da şirket, farklı yüz ifadelerini ve saç stillerini daha iyi yakalamak için onları sürekli olarak geliştiriyor. Bir FaceTime penceresinde sıkışıp kaldıklarında, Persona'lar arkadaşlarınızın yüzlerini gerçekten görmek için yetersiz bir alternatif olarak kalıyor ancak uzaktaki arkadaşlarınızın aslında yanınızda oturuyormuş gibi görünmesini sağlayabilirlerse işte o zaman daha faydalı olabilirler.