Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri özel çocuklarla bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte jandarma motosikletlerine binen çocuklar siren çalarak, araçlar ile tur attı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Efeler ilçesi Orta Mahalle’de faaliyet gösteren Atatürk Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören özel çocuklarla bir araya geldi. İlk olarak jandarma motosikletlerine binip kasklarını takan öğrenciler okul içerisinde tur atarken, jandarma araçlarına binen öğrenciler de siren çalıp anons etti.

Anonslarında ’jandarmayı çok seviyoruz, okulumuza geldikleri için çok mutlu olduk, iyi ki varlar’ gibi cümlelerle jandarma ekiplerine olan sevgilerini gösteren öğrenciler jandarmanın faaliyetlerini dinledi. Son olarak jandarma bomba arama ve yangın tespit köpekleri ile bir araya gelen öğrenciler köpeklerin gösterilerini ilgiyle izledi.

Etkinlik sonunda öğrencilere Türk Bayrağı, balon ve içerisinde trafik kurallarının bulunduğu boyama kitabı hediye edildi.

Jandarma ekiplerine okullarına geldikleri için teşekkür eden öğrenciler, "Jandarma ekiplerinin okulumuza gelmesine çok mutlu olduk. Motosikletlere ve arabalara bindik, gezdik güzel zaman geçirdik. Arabaların ve motosikletlerin sirenlerine bastık, anons ettik. Köpekler de çok güzellerdi onlara dokunduk, sevdik. Jandarmayı çok seviyoruz" ifadelerini kullandı.

Marmaris’te öğrenciler geri dönüşümü öğrendi Marmaris’te öğrenciler geri dönüşümü öğrendi