Aydın’da eğitim gören öğrenciler Erasmus projesi kapsamında gittikleri Kuzey Makedonya’da meslek gelişimlerini ve kültürel bilgilerini artırma fırsatı buldu.
![](https://haberaydincom.teimg.com/haberaydin-com/sites/2024/01/16/192009880-1705401584.jpg?)
Mesleki Eğitim Akreditasyonu Erasmus programı ile Aydın Efeler Meslek Eğitim Merkezi’ nden sekiz öğrenci iki öğretmen, Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yedi öğrenci ve bir öğretmen Kuzey Makedonya’ya gitti. 9- 22 Ocak 2024 tarihleri arasında Üsküp kentinde öğrenciler mesleklerine uygun işletmelerde mesleki gelişimlerini, iletişim davranışlarını, kültürel bilgilerini ve İngilizce ve Makedonca dili konusunda da gelişim sağlıyor.
![](https://haberaydincom.teimg.com/haberaydin-com/sites/2024/01/16/192009881-1705401585.jpg?)
Teknik öğretmenler öğrencilerin çalışmalarını işletmelerde takip ederek mesleki eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Kuzey Makedonya Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök de elçilik konutunda öğrenci ve öğretmenleri kabul ettiği öğrenildi.
![](https://haberaydincom.teimg.com/haberaydin-com/sites/2024/01/16/192009884-1705401587.jpg?)