Türkiye'nin önemli turizm kentlerine sahip Aydın ve Muğla illerinin turizm bağını güçlendirmek ve illerin turizm hareketliliğini artırmak hedefiyle çalışma gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaptı. İki turizm merkezi arasında Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyelerinin iş birliği ile yeni bir turizm köprüsü oluşturuluyor. Muğla ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri, deniz ulaşımını daha verimli hale getirmek ve yeni turizm rotaları oluşturmak amacıyla oluşturdukları iş ortaklığı projesi ile deniz otobüsü seferlerini başlatıyor. Bu kapsamda ilk olarak Didim-Turgutreis-Bodrum güzergahında deniz otobüsü seferleri düzenlenecek. Didim ve Bodrum çıkışlı, karşılıklı ve düzenli olarak gerçekleşecek bu seferler ile bölge daha güçlü ve cazip bir destinasyon haline gelecek.

Aydın'ın ayakkabı sevdası araştırılıyor Aydın'ın ayakkabı sevdası araştırılıyor

Aydın'dan Muğla'ya Denizden Gidilecek 1

Didim, Turgutreis ve Bodrum arasında gerçekleştirilecek bu deniz otobüsü seferleri ile bölge halkı ile yerli ve yabancı turistler için hızlı ve konforlu bir ulaşım imkânı sunulacak. Böylece bir taraftan bölgenin turizm hareketliliği artarken diğer taraftan özellikle yaz aylarında karayollarında yaşanan trafik yoğunluğuna bir alternatif sunulmuş olacak. Bu seferler sayesinde bölgeye gelecek ziyaretçi sayısının da artacağı düşünülürken, Didim, Turgutreis ve Bodrum deniz otobüsü seferleri ile yakın lokasyonlardaki ziyaretçileri de kendisine çekecek.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın