Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayıma başladı. Öğrenciler YKS maratonu için sabahın erken saatlerinde sınav merkezlerine gitmek için zamanla yarışacakken, Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için hazırlıklarını tamamladı. Sınav merkezleri güzergahlarında trafik tedbiri alan ekipler, öğrencilerin en hızlı şekilde sınava yetişmelerini sağlayacak. Alınan tedbirler çerçevesinde ise merkez ilçe Efeler'deki sınavların yapılacağı okullar ve 20 önemli kavşak noktalarında, 11 motosikletli şahin, 10 trafik ekibi ve 25 yaya trafik polisi olmak üzere toplamda 58 personel görev yapacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınava geç kalan öğrenciler ise motorize trafik ekiplerince sınav salonlarına yetiştirilecek.

Aydın'da Ekipler Öğrenciler Için Seferber Oldu 1

Ayrıca sınav başlama saatine kadar Üniversite Varyantı Caddesi istikametinden üniversite kampüsü istikametine doğru taşıt trafiği her iki yönde gidiş olarak kullanılmasına izin verilecek, inişlere müsade edilmeyecek. Üniversiteden il merkezine inmek isteyen araçlar için Üniversite Yolu Caddesi'nin (Aytepe) kullanılmasına müsaade edilecek.

Aydın'da otomobil takla attı Aydın'da otomobil takla attı

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın