Ticaret Bakanlığı, Bursa'da gerçekleşen Meyve Sebze Mamulleri İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Toplantısına Bakan Yardımcısı Ö. Volkan Ağar'ın katıldığını ve ortaya çıkan rakamları resmi X hesabından paylaştı.

   2023 yılında meyve sebze mamulleri sektörünün ihracat hacmine değinilirken, potansiyelin daha üst seviyeye çıkarılması için çözüm önerilerinin ele alındığı aktarıldı.

   Tanıtım ve pazarlama projeleri üzerinde değerlendirmelerde bulunulduğunu belirten Ticaret Bakanlığı, "Bakan Yardımcımız Ö. Volkan Ağar, 29 Şubat 2024 tarihinde Bursa’da gerçekleştirilen Meyve Sebze Mamulleri İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Toplantısına katılım sağladı. Toplantı kapsamında; 2023 yılında 2,4 milyar dolar ihracat hacmine ulaşan meyve sebze mamulleri sektörünün ihracat potansiyelinin daha üst seviyelere çıkarılması adına sektörün sorun ve çözüm önerileri ele alınmakla birlikte, ülkemiz topraklarında yetişen meyve ve sebze ürünlerinden daha fazla katma değer sağlanabilmesini teminen önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek tanıtım ve pazarlama projeleri üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu" değerlendirmesini yaptı.