Sarıgöl'ün Konak Mahallesi Haluk Selçuk Caddesi'ndeki bahçeli evinde yaşayan Bekir Yılmaz, evinin bahçesine 18 yıl önce diktiği Uslu cinsi çekirdekli pembe üzüm fidanı bugün hem bahçesindeki çardağa gölgelik yapıyor hem de bolca ürün veriyor.

Tek Asmada 70 Salkım Üzüm (3)

Aydın'da salça ve kışlık telaşı başladı Aydın'da salça ve kışlık telaşı başladı

Tek bir asmadan 70 salkım üzüm olduğunu kaydeden 62 yaşındaki Bekir Yılmaz, "18 yıl önce bir tanıdıktan temin ettiğim uslu çekirdekli pembe üzümü yetiştirdim. Evimin önündeki çardağı kapladı.

Tek Asmada 70 Salkım Üzüm

Hem gölgesi oluyor hem de ürünü oluyor. Her yıl haziran ayının 5'i ila 12 arasında üzümü erkenden oluyordu. Bu yıl nedense 20 Mayıs'ta alca çıkardı ve şimdi ise olgunlaştı." dedi.

Tek Asmada 70 Salkım Üzüm (4)

Caddeden gelip geçenlerin de ilgisi çeken uslu türü üzümü ilk tadanların komşuları olduğunu ifade eden Bekir Yılmaz, "Uslu üzümü ilk önce komşularıma bir kaç salkım vererek tattırmaktayım.

Tek Asmada 70 Salkım Üzüm (5)

Evine gelen misafirlerimize ikram ediyorum. Oldukça tatlı bir üzüm türü." dedi.Tek Asmada 70 Salkım Üzüm (2)

Yılmaz ayrıca oldukça erken gelişen bir üzüm türü olan uslu üzümün bağ çubuklarından budama zamanı isteyenlere verdiğini de sözlerine ekledi.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır.