Kirada oturanlar dikkat! Ev sahibi ile masaya oturmadan önce bu haberi okuyun Kirada oturanlar dikkat! Ev sahibi ile masaya oturmadan önce bu haberi okuyun

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi, 2021 yılından bu yana 81 ilimizde uygulanıyor. Bu yıl, tarım kenti olarak Aydın’ın gücüne güç katmak, tarımsal üretimini daha ileriye taşımak amacıyla, yüzde 75’i Bakanlık, yüzde 25’i çiftçi katkısıyla karşılanan, toplam bütçesi, 5 milyon 384 bin TL olan 6 TAKE projesi hayata geçirildi.

Nazilli’de 45 Bin Fide Dağıtıldı 2


21 bin 250 adet incir fidanı, 5 bin 900 adet kestane fidanı, 275 bin adet Geççi Domates Fidesi, 12 bin adet turşuluk biber fidesi, 1500 dekar için yağlık ayçiçeği tohumu, 2 bin dekar alan için sorgum sudan otu melezi tohumu dağıtımını içeren bu 6 proje ile toplamda 11 ilçede 1060 üreticiye sertifikalı fide/fidan ve tohum dağıtımı gerçekleştirilmiş olacak.

Nazilli’de 45 Bin Fide Dağıtıldı 3
Fide dağıtımına Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcıları Ali Rüstem Şanlı ve Hamit Eray Yeşilçayır, İncir Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Birgül Ertan, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Sunay Güler, Nazilli Orman İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Ilgın, kurum personelleri ve çok sayıda üretici katıldı.

Nazilli’de 45 Bin Fide Dağıtıldı 1

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın