Kuşadası Belediyesi’nden Söke’deki yangını söndürme çalışmalarına destek Kuşadası Belediyesi’nden Söke’deki yangını söndürme çalışmalarına destek

Tatil için öğretmenleriyle birlikte Kuşadası’na gelen İzmir'deki Alman okulunda eğitim gören 4. sınıf öğrencileri Yıldırım Caddesi’nde bulunan Kuşadası Belediyesi Fosil ve Mineral Müzesi, Tarihi Kale Kapısının üst katında yer alan Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikrominyatür Sergi Alanı ile Kervansaray’da açılan Meral-Orhan Öğül Orhan Porselen Bebek Evi’ni ziyaret etti.

Kuşadası’nın Müzeleri İzmir’den Gelen Öğrencileri Ağırladı 1

Gezide öğrenciler, Fosil ve Mineral Müzesi’nde dünyanın farklı bölgelerinden çeşitli zaman dilimlerine ait fosil ve mineral örneklerine büyük ilgi gösterirken dünyanın 3 mikro heykeltıraşından biri olan Necati Korkmaz’ın yaptığı milimetrik boyutlardaki eserleri dikkatle inceledi.

Kuşadası’nın Müzeleri İzmir’den Gelen Öğrencileri Ağırladı 6

Porselen Bebek Sergi Alanı bulunan antika bebekler ise öğrenciler tarafından beğeni ile karşılandı.

Kuşadası’nın Müzeleri İzmir’den Gelen Öğrencileri Ağırladı 5

Öğrenciler şehirdeki 2 günlük gezilerinde kendilerini müzelerle buluşturan Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kuşadası’nın Müzeleri İzmir’den Gelen Öğrencileri Ağırladı 4Kuşadası’nın Müzeleri İzmir’den Gelen Öğrencileri Ağırladı 3Kuşadası’nın Müzeleri İzmir’den Gelen Öğrencileri Ağırladı 2

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın