Anma programına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı Başkanı (KUSAV) Levent Köylü, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver ile Mustafa Veli’nin ailesi ve sevenleri katıldı.

Aydın'da mahalleli sokağa döküldü Aydın'da mahalleli sokağa döküldü

Mustafa Veli Anma

Kuşadası Belediyesi tarafından Kuşadası Kent Konseyi, Güvercin Sanat Platformu ve Kuşadası Homeros Şiir Kulübü ortaklığında düzenlenen etkinlikte, sanatçının anısına hazırlanan sinevizyon gösterimi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Mustafa Veli Anma7

"ANISINI SONSUZA KADAR YAŞATMAK İSTİYORUZ"

Etkinlikte konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Mustafa Veli, Kuşadası için çok önemli bir sanatçıydı. Aynı zamanda benim de 32 yıllık çok eski bir dostumdu. 

Mustafa Veli Anma4

Kendisinin zamanında yaşadığı mütevazı evini bir hatıra evi olarak düzenleyerek anısını sonsuza kadar yaşatmak istiyoruz.

Mustafa Veli Anma5

Projemizi hayata geçirmek için kıymetli ailesiyle görüşmelerimiz sürüyor. Mustafa Veli'yi özlem ve sevgiyle anıyorum. Değerli ailesine başsağlığı ve sabır diyorum” diye konuştu.

Mustafa Veli Anma6Mustafa Veli Anma2Mustafa Veli Anma3

Bu haber Haber Aydın editörleri tarafından derlenmiştir. İçerikle ilgili bilgiler açık kaynaklardan toplanmıştır. 
 

Editör: Haber Aydın