55 yaş üstü vatandaşlar da sınava girdi 55 yaş üstü vatandaşlar da sınava girdi

Kuşadası Belediyesi tarafından yürütülen kent estetiği çalışmaları kapsamında turizm sezonunda binlerce yerli ve yabancı turiste hizmet veren taksi durakları yenilenirken, “müzik kenti” kimliğine uygun tasarımlar ise dikkat çekiyor.

Kuşadası Estetik Ve Özgün Tasarımlarla Fark Oluşturuyor 2

Estetik değişim taksi durakları ile başladı

Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından kente estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında kentin merkezi noktalarında bulunan tüm taksi durakları yenilendi. Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekibi tarafından tasarlanan ödüllü yeni duraklar özgün ve estetik görünümleri kadar taksici esnafının çalışma şartlarına sunduğu katkı ve konfor ile de memnuniyet oluşturuyor. İçerisinde dinlenme alanı, mutfak ve tuvaletin de bulunduğu özel tasarımlı prefabrik duraklar, taksici esnafına yerli ve yabancı turistlere daha konforlu hizmet verme olanağı sunuyor. Geçmişte farlı renk ve tasarımları ile görüntü kirliliğine neden olan taksi duraklarının uluslararası sembol ve standartlara kavuşmasını sağlayan tek tip tasarımlı işlevsel duraklar kent turizmine de katkı sunuyor. Taksi duraklarının yenilenmesinden büyük bir memnuniyet duyan taksici esnafı ise yolculara çok daha iyi şartlarda hizmet vermeye başladıklarını belirterek Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti.

Kuşadası Estetik Ve Özgün Tasarımlarla Fark Oluşturuyor 3

Müzik kenti kimliği nota desenli kent mobilyaları ile güçleniyor

Başkan Ömer Günel tarafından 6 yıllık aranın ardından 2019 yılında yeniden kente kazandırılan Altın Güvercin Beste Yarışması ve turizm sezonunda düzenlediği kaliteli konserler ile Kuşadası’nı müzikle anılır bir kent haline getiren Kuşadası Belediyesi, “müzik kenti” kimliğini sokaklara taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda Kadınlar Denizi Mahallesi’nde yapılan müzik temalı Altın Güvercin Müzik Parkı’na, yine müzik temasıyla düzenlenen 3. Uluslararası Neopolis Heykel Sempozyumu ile kente kazandırılan 4 heykeli yerleştirerek parkın etrafını nota figürlü çitlerle çeviren Kuşadası Belediyesi, son olarak tarihi sur duvarlarının etrafına da nota figürlü çitler yerleştirdi.

Kuşadası Estetik Ve Özgün Tasarımlarla Fark Oluşturuyor 1

Geçtiğimiz dönemde duvarları Türk Edebiyatının usta kalemlerinin mural adı verilen duvar resimleri ile renklendirilen Sevgi Sokak’ta bulunan tarihi sur duvarlarının etrafına yerleştirilen nota figürlü çitler, esnaf ve vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı. Çitler bir yandan tarihi surların tahrip edilmesini ve zarar görmesini engellerken bir yandan da taşıdığı müzik teması ile Sevgi Sokak’ın atmosferine neşe ve estetik kattı.

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın