Başkan Çerçioğlu’ndan AKP’li Özmen’e sert yanıt: Sizin gibi vatandaşın bir eli yağda, bir eli balda değil

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Germencik’te katıldığı açılışta kendisini eleştiren AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’e sert sözlerle yüklendi. Başkan Çerçioğlu, “Biz milletin karnı açken önce sosyal belediyecilik yapacağız. Milletin karnı açken ben yatağımda huzurlu uyuyamam arkadaş. Sizin gibi vatandaşın bir eli yağda, bir eli balda değil” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Konuşmasında AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’i sert sözlerle eleştiren Başkan Çerçioğlu, “Bugün pazarda patates, soğanın kilosu 10 lira. Patlıcan, biber 30 lira, domates ise 20 ila 30 lira arasında değişiyor. Et, şeker, yağ, zeytin yağı fiyatlarına girmiyorum. 1 Nisan şakası gibi uyandık bugün. Doğal gaza zam yaptılar. AKP’nin il başkanı kalkmış büyükşehri eleştiriyor. Milletin karnı aç. Sizin gibi beş yıldızlı otellerde iftarını açamayacaklar. Önümüz ramazan. Ramazan mübarek ay, millet oruç. İnsanlar önüne bir tas çorba nasıl koyabilirim düşüncesinde. İnsanları bir somun ekmeğe muhtaç etmişsiniz. Sen hala Özlem Çerçioğlu diyorsun. Özlem Çerçioğlu kadar taş başına yağsın. Sen bir vatandaşın haline bak” dedi.

Vatandaşın ekonomik durumunun iyi olmadığını ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak için kuyruğa girdiğini belirten Başkan Çerçioğlu, “Sen ne yapıyorsun? Efendim oranın taşı kalkmış, bilmem nerenin badanası eksik, şunu yapmadı. Biz milletin karnı açken önce sosyal belediyecilik yapacağız. Milletin karnı açken ben yatağımda huzurlu uyuyamam arkadaş. Sizin gibi vatandaşın bir eli yağda, bir eli balda değil. Hiç kimse kusura bakmasın. Bunlar pazara gitmiyor, fiyatları bilmiyorlar. Milletin nasıl geçindiğini bilmiyorlar. İnsanların o elektrik paralarını nasıl ödediğini bilmiyorlar. Bu soğuk kış gününde insanların kömür alacak parası cebinde yok. Sen hala kalkmış bizi eleştiriyorsun. Ayıp ayıp biraz insanda utanma olur. Sen benimle uğraşacağına şu vatandaşın bir haline bakın. İnsanlar çocukları mama, bez alamıyor. Bunların hiçbir şeyden haberi yok. Var yok Özlem Çerçioğlu” şeklinde konuştu.

01 Nis 2022 - 21:24 Aydin- Siyaset