Reklamı Kapat

AKP'den tartışma yaratacak karar: '17 günlük tam kapanmada alkol satışı yasaklandı'

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Son dakika Türkiye haberleri.. Gündem haberleri.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Haber Aydın’a Google News'te abone olun


AKP'nin 'tam kapanma' boyunca içki satışına izin vermeyeceği iddia edilirken; Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bilginin kendilerine de ulaştığını aktardı.

NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya'nın haberine göre, alkol satışı yasağı 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak "tam kapanma" sırasında sürekli olarak uygulanacak.

''KARAR İDEOLOJİK''

soL'a konuşan Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş yaptığı açıklamada, bu yönde bilgilerin kendilerine de ulaştığını, bu kararın tekel bayilerini bitirmeye yönelik olduğunu söyledi.

Aybaş, "Karar ideolojik, bu bizi bitirmeye yönelik" dedi.

''GENELGEDE ALKOL SATIŞI YASAK DİYE BİR İBARE YOK AMA...''

Aybaş ayrıca sosyal medya hesabından da bir açıklama yaptı. 

Aybaş'ın açıklaması şöyle:

''Genelgede alkol satışı yasak diye bir ibare madde dahi yok. Malesef üzülerek söylüyorum 17 Mayıs'a kadar ülke genelinde pandemi ve Ramazan ayı bahanesi ile alkol satışı yasaklanmıştır. Bu yapılan özel yaşama, yeme- içme kültürüne karşı açıkça darbedir. Corona bahane yasaklar şahane.'' 

27 Nis 2021 - 12:12 - Gündem