Aydın İl Jandarma Komutanlığı vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, elektrik kesintilerinin yaşandığı saatler arasında hırsızlık yapılabileceği değerlendirilerek icra edilen devriye esnasında bir aracın Nazilli İlçesi Nazilli-Bozdoğan karayolu kenarında sürekli durup hareket etmesi üzerine takibe aldı.

80 milyon kişinin bilgilerini 1 liradan sattılar! Vurgun çiftliğinden akılalmaz detaylar 80 milyon kişinin bilgilerini 1 liradan sattılar! Vurgun çiftliğinden akılalmaz detaylar

Yapılan takipte yol kenarında bulunan trafik işaretlerinin söküldüğü ve bir kamu kurumuna ait sulama kanalının çevresinde bulunan galvaniz tellerin kesildiği tespit edilerek araç durduruldu. Araç içerisinde A.K, A.T. ve K.K. şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınırken, şüphelilerin bölgede daha önce de hırsızlık gerçekleştirdikleri değerlendirilerek Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan detaylı araştırma sonucu bir benzin istasyonunda hırsızlık olayında kullanılan bir araç daha ele geçirildi.

Şüpheli şahısların çaldıkları malzemeleri sattıkları belirlenen A.Ç. isimli şüphelinin ikamet ve eklentileri ile araçlarda yapılan aramalarda; suçlarda kullanılan 2 adet demir kesme makası, 2 adet pense, 1 adet demir keskin ile 5 adet trafik işaret levhası, 2 adet trafik işaret demiri, 3 top örgü tel ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin ilgili kamu kurumuna teslim edileceği belirtilirken, 4 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.