Aydınlılar dikkat! O işletmeler haftada bir gün kapalı olacak..

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Berber, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, berber, kuaför ve güzellik salonlarının Pazar günleri kapalı olacağını duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Avşar, “Ticaret Bakanlığımız, daha önce, Esnaflarımızdan gelen talepleri dikkate alarak Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik karar almıştı. Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları işletmelerinin haftanın hangi günü, hangi şartlarda kapanacağının belirlenmesi ise yerel ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda, araştırma talepleri değerlendirme ve uygulama esaslarını Valiliklere bırakmıştı. Gelinen aşamada, Aydın Valiliğimiz, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları için 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Pazar Gününü Tatil Günü olarak uygun görmüştür. Söz konusu tatil hakkı tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacak, bu şekilde haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramaları engellenecektir. Odamızın Üyesi olan Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları; Düğün, Nişan gibi özel günlerde Odamızdan izin alınarak Pazar Günü Çalışılabileceklerdir. Alınan Kararın Hayırlara Vesile Olmasını Dilerim” ifadelerini kullandı.

27 Ara 2022 - 13:49 Aydin- Gündem