Başkan Çerçioğlu’ndan Söke’ye 200 milyonluk yatırım

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’da modern altyapı için eşzamanlı çalışmalar yürütmeye devam eden Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Söke’deki çalışmalara da sürdürüyor.

Söke’de birçok önemli yatırım yapan ASKİ, şimdi de Savuca, Yenidoğan, Yenikent ve Sazlı mahallelerinde 200 milyon yatırım ile kanalizasyon çalışmalarına başlıyor. Çalışmalarda toplam 74 kilometre kanalizasyon hattı yapılacak.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla başlanan çalışmalar kapsamında 10 Ağustos 2022 tarihinde kanalizasyon ihalesi tamamlandı. Kısa süre içinde yer teslimi yapılarak 200 milyonluk yatırım başlatacak. Söke Yenikent Mahallesi’nde şebeke ve kolektör hattı yapılacak. Savuca ve Yenidoğan mahallelerinde kanalizasyon şebeke hattı ile Sazlı mahallesinde de kanalizasyon terfi hattı ve terfi merkezi yapılacak. Böylelikle Savuca, Yenidoğan, Yenikent ve Sazlı mahallelerinde de modern altyapı geçilecek. Mahallelerde altyapı çalışmalarının ardından da üstyapı çalışmaları yapılacak.

12 Ağu 2022 - 20:17 Aydin- Siyaset