Aydınlılar diken üstünde: ‘Milli Park ziyarete kapatılmalı’

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Valiliği tarafından alınan karar ile yangın riski olmasına rağmen Dilek Yardımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ziyarete açılmıştı. Milli Park’ın en azından Ağustos ayına kadar ziyarete kapatılması gerektiğini savunan vatandaşlar imza kampanyası başlatarak yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyor.

Aydın Valiliği, Milli Parkın ziyarete açılmasına karar verdi. Konuyla ilgili Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Milli Parkımız, Aydın Valiliğimizipn almış olduğu Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Kararı kapsamında, 28.07.2022 tarihinde sabah 07:00’da ziyaretçi girişine açılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Tedirginlik devam ediyor

Milli Park’ın yangın riskine karşı en azından Ağustos sonuna kadar ziyarete kapatılması gerektiğini savunan bazı STK’lar ve vatandaşlar imza kampanyası başlattı. Kampanya ile seslerini duyurmaya çalışan vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti.

30 Tem 2022 - 15:53 Aydin- Gündem