Aydın Valiliği’nden skandal karar! Milli Park ziyarete açılıyor

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Valiliği tarafından alınan karar ile yangın riski olmasına rağmen Dilek Yardımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ziyarete açılıyor. 

Aydın Valiliği, Milli Parkın ziyarete açılmasına karar verdi. Konuyla ilgili Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Milli Parkımız, Aydın Valiliğimizipn almış olduğu Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Kararı kapsamında, 28.07.2022 tarihinde sabah 07:00’da ziyaretçi girişine açılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Halk tedirgin

Aydın Valiliği tarafından alınan kararın yanlış olduğunu savunan vatandaşlar, “Milli Park’ın ziyarete açılması çok yanlış bir karar. Henüz daha Söke’deki yangın yer yer alevlenmeye devam ederken bu neyin acelesi? En azından Ağustos sonuna kadar bölgemizin gözbebeği Milli Parkımızın ziyarete kapatılması gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

27 Tem 2022 - 20:42 Aydin- Gündem