Aydınlılar dikkat! Yarından itibaren tam 42 gün boyunca kapalı olacak

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

Adli tatil, Temmuz ayı itibariyle başlıyor. Adli çalışanların izin dönemi olarak bilinen tatil süreci her yıl aynı tarihler arasında yapılıyor. Aydın’da da tüm adliyelerde bazı davaların 20 Temmuz-31 Ağustos arası görülmesine ara verilecek.

6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda "Adli tatil süresi" başlıklı 102. maddesinde: "Adli tatil, her yıl 20 Temmuz'da başlar, 31 Ağustos'ta sona erer. Yeni adli yıl bir Eylülde başlar." ifadeleri yer alıyor. Adli tatil, Temmuz ayı itibariyle başlıyor. Adli çalışanların izin dönemi olarak bilinen tatil süreci her yıl aynı tarihler arasında yapılıyor.

Aydın’da da davalara ara verilecek

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da bazı davaların görülmesine ara verilecek. Acil davalar ve gözaltı işlemi uygulananlarla ilgili nöbetçi hakim ve savcılar görev yapacak.

19 Tem 2022 - 15:46 Aydin- Gündem