AK Parti Aydın’da flaş gelişme.. ‘Ömer Özmen görevden alınıyor’

Son dakika.. Haberler.. Haber Aydın.. Aydın.. Son dakika Aydın haberleri.. Aydın haberleri.. Haberler Aydın.. Aydın haber.. Son haberler.. Haber.. www.haberaydin.com Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Haber Aydın’a abone olun

Büyütmek için resme tıklayın

MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı canlı yayında dikkat çeken kulis bilgileri paylaştı. Kulat’ın görevden alınacağını söylediği 27 il başkanının arasında AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in de olduğu ifade ediliyor.

Kulat, Halk TV’de katıldığı bir canlı yayında AKP’nin bayramdan sonra 27 il başkanını ve teşkilatını yenilemeye hazırlandığını söyledi. Kulat, “İki şeyi aynı anda görmek lazım. Teşkilatlarda sıkıntı olduğu görünüyor. Burada teşkilatlarda değişiklik yaparak vatandaşların güvenini yeniden kazanabilir miyiz diye düşünülüyor. Burada suçlu arama adına en çok şikayeti il ve ilçe teşkilatlarından ve belediyelerde buluyorlardı. Dolayısıyla şu anda belediyelerin çoğu AKP’de olmadığı için belediyelerle ilgili şikayetler biraz ikinci plana düşmüş durumda. İl ve ilçe teşkilatlarıyla ilgili şikayetler de ikinci üçüncü plana düşmüş durumda. Çünkü vatandaş il ve ilçe teşkilatlarıyla sorunlarının çözülemeyeceğini görüyor” ifadelerini kullandı.

“AKP’li vatandaş artık genel merkezi ve partinin liderini suçlama durumuna geldi” diyen Kulat, şöyle devam etti:

“Böyle bir durumda il ve ilçe teşkilatlarını değiştirerek bunu nasıl çözersiniz bilinmez. Az da olsa bir heyecan gelebilir belki ama bakanları değiştirseniz bile ne kadar etkisi olabilir? Bu değişikliklerin mevcut aşağı doğru inişi durdurabilecek ve seçmen kazandırabilmesi zor görünüyor. Büyük bir kopuş yaşandı. AKP’nin otobüsünden inip dolmuş durağında beklemiyorlar artık insanlar. İnsanlar başka dolmuşa bindiler ve yeni rozet takarak başka yöne gidiyorlar. Seçmeni yeni kartvizit bulduğu yerden taşıyıp geri getirmek kolay değil bu saatten sonra. Erdoğan muhtemel ki farklı argümanlarla bu süreci deneyecek ve üzerinde çalışıyorlar. Ama bu aşağı inişi durdurmak için sağlıklı zemin yok.”

Listede Ömer Özmen de var

Konuyla ilgili açıklama yapan bir AK Parti kaynağı ise, listede yer alanların arasında Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in de olduğunu söyledi. Özmen’in performansının AK Parti Genel Merkezi tarafından beğenilmediğini söyleyen partili kaynak, “Ömer Özmen de görevde alınacak. Genel Merkez uzun süredir yakından takip ediyordu. Bir sonraki dönem vekil listesinde de önemli değişiklikler planlanıyor” ifadelerini kullandı.

10 Tem 2022 - 14:54 Aydin- Siyaset