Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri; sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği gibi vektör hastalık taşıyan ve halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek kent zararlılarına karşı 12 ay boyunca çalışmalar yapıyor.

Efeler'de Gece Ilaçlamaları Başladı 3 Ekipler, uygun mevsim şartlarının oluşmasıyla birlikte gece ilaçlamalarına da başladı.

Efeler'de Gece Ilaçlamaları Başladı 7
27 Mayıs Pazartesi gece ilaçlaması için çok sayıda araç ve personel ile sahaya çıkan ekipler; Güzelhisar, Kurtuluş, Cumhuriyet, Hasanefendi- Ramazan Paşa, Ovaeymir, Yeniköy, Osman Yozgatlı, İstiklal, Orta, Cuma, Ilıcabaşı, Mimar Sinan, Meşrutiyet, Efeler, Baltaköy, Tepeköy, Gölhisar, Gözpınar, Balıkköy, Alatepe, Bozköy, Horozköy, Danişment, Dağemir, Zeytinköy, Anbarcık, Konuklu ve Kalfaköy mahallelerinde ilaçlama yaptı.

Otogarda adım atacak yer kalmadı, bilet fiyatları uçtu Otogarda adım atacak yer kalmadı, bilet fiyatları uçtu

Efeler'de Gece Ilaçlamaları Başladı 5

Ekiplerin çalışmaları belirlenen takvime göre yaz mevsimi boyunca ilçenin tüm mahallelerinde aralıksız sürdürülecek.

Efeler'de Gece Ilaçlamaları Başladı 6

Efeler Belediyesi’nden yapılan açıklamada; gece ilaçlamalarının etkili olabilmesi için havanın yağışsız ve rüzgarsız olması, hava sıcaklığının da uygun derecelerde olması gerektiği bildirildi.

Efeler'de Gece Ilaçlamaları Başladı 4 Uygun hava şartlarının karşılanmadığı günlerde yapılan işlemlerin hiçbir etkisi olmadığı ve mücadelenin olumsuz etkilendiği vurgulandı.

Efeler'de Gece Ilaçlamaları Başladı 2

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilmiştir. İçeriğe herhangi bir müdahale Haber Aydın tarafından yapılmamıştır. 
 

Editör: Haber Aydın