Aydın’da imkanlarıyla yeni cazibe merkezi haline gelen gençlik merkezleri, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetleri ile gençlerin gözdesi olmaya devam ediyor.

A W194307 03Bu çerçevede Aydın’ın dört bir yanı da gençlerin faydalanabilmesi için gençlik merkezleriyle donatılıyor. Gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için il genelinde, gençlik merkezleri bir bir hayata geçiriliyor.

A W194307 07 Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 2022 yılı içerisinde Efeler, Germencik, Kuşadası, Çine, Didim, Sultanhisar, İncirliova ve Yenipazar ilçelerinde yapımına başlanan gençlik merkezleri de bir bir tamamlanırken, Didim’deki Gençlik Merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu çalışmalarında sona gelindi. İki tesisin de tamamlanması için çalışmalar hız kesmezken, tamamlanmasının ardından tesisler, gençlerin yeni adresi olacak.

A W194307 06

Bu çerçevede çalışmaları yerinde inceleyen Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu yetkililerden bilgi alarak, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte tesislerin gençlerin yeni adresleri olacağını vurguladı.

A W194307 05

Ayrıca 2022 yılı içerisinde ihalesi yapılan Didim ilçesine yapılan 1 adet Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanırken, iki tesisin toplam proje bedeli 32 milyon 863 bin TL, ihale bedeli ise 27 milyon 850 bin TL olarak açıklanmıştı.

A W194307 02

Konu ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise “İl Müdürümüz, açılmaya hazır hale gelen Didim Gençlik Merkezi ve açılmaya hazır hale gelen Didim Yüzme Havuzu’nun inşaatını yakından inceledi.

A W194307 01Gençlerimizin eğitimden spora kadar birçok alanda gelişimine katkı sağlayacak bu modern gençlik merkezi, geleceğimize ışık tutacak. Spora ve gençliğe destek veren yüzme havuzu ise Didim'in spor potansiyelini daha da artıracak” ifadeleri yer aldı.