CHP’li Akmazlar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Partimizin ve Söke Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İberya Arıkan’ın 31 Mart yerel seçimleri başarısını gölgelemeye, mesnetsiz ifadeler ile karalamaya çalışanların hala iş başında olduğunu görüyoruz.

Söke Belediyesi’nde ‘Başkan Yardımcılığı’ görevine atama konusunu bir kriz olarak göstermeye çalışanlar; ‘fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olduklarını’ açıkça göstermektedirler.

Öyle ki; Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kadrolarında yetişmiş, bugüne kadar partimizin çeşitli yönetim kadrolarında görev almış Vural Tosun’un CHP’nin evladı olduğunu dahi bilmiyorlar.

Evet, Söke Belediyesi’nde ikinci Başkan Yardımcısı olarak 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde meclis üyeliği görevine seçilen Vural Tosun’un Başkan Yardımcılığı görevine atanması, Söke Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mustafa İberya Arıkan tarafından gerçekleştirilmiştir.

Vural Tosun’un başka bir parti ile ilgisi yoktur.

Söz konusu haberde (!) ve sözde gazetecinin yazdığı şekliyle “İkinci Başkan Yardımcılığı CHP listesinden seçilen DEM Partili Meclis Üyeleri arasında dönüşümlü olarak yürütülecekmiş” ifadesi kesinlikle yalandır.

Böyle bir anlaşma olmadığı gibi; hizmet kadroları, pazarlık konusu değildir.

Değerli Kamuoyu;

Partimiz ve Aydın ilinde tüm belediye kadrolarımız sadece halka hizmet etmeye odaklanmış, halkımıza hizmet etmek üzere gecelerini-gündüzlerine katmaktadır.

Ülke genelinde ‘Türkiye İttifakı’ sloganıyla çıktığımız yolda, siz kıymetli halkımızın teveccühleri ile göreve gelen kadroları; karalamaya veya yaralamaya çalışan asılsız iddialara ve haberlere itibar etmemenizi diliyoruz.

Bizim 31 Mart itibariyle başlayan iktidar yürüyüşümüz başlamıştır. Bu hazmedemeyenler, hazmetmeyi de öğreneceklerdir.

Saygılarımızla…

Bu haber, Haber Aydın editörleri tarafından hazırlanmıştır.