Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ilk oturumu Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 7Zabıt özetinin okunmasıyla başlayan mecliste 14’ü gündem dışı 39 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 5Gündemin en dikkat çeken maddesi ise Aydın’da belediye bünyesinde yapılacak olan göz hastanesi ile ağız ve diş sağlığı merkezi ile ilgili oldu.

Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 6 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçimlerden önce projesini açıkladığı 2 hastanenin yapımı ve kurulumundaki gerekli işlemleri yapmak ve ilgili kurumlarla yapılacak protokolleri imzalamak için Başkan Çerçioğlu’na yetki verildi.

Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 4

Kurulacak olan ağız ve diş sağlığı merkezinde implantın yanı sıra, özellikli tedavi hizmetleri ve kanal tedavisi, 20 yaş diş cerrahisi, çocuk diş sağlığı, temel ağız ve diş tedavileri gibi hizmetler de verilecek.

Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 3

Yaklaşık 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak göz hastanesinde ise temel muayene hizmetlerinin yanında, katarakt, çocuk ve bebekler için göz sağlığı takip hizmetleri, doğumsal göz hastalıkları, göz tembelliği gibi rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi yapılacak.

Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 2Büyükşehir Meclisi'nden Göz Ve Diş Hastanesi Için Başkan Çerçioğlu’na Yetki 1

Bu haber Haber Aydın editörleri tarafından derlenmiştir. İçerikle ilgili bilgiler açık kaynaklardan toplanmıştır.