Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve adeta açık hava müzesi özelliği taşıyan Aydın, her geçen gün cazibesini artırmaya devam ederken, doğal güzellikleri ve tarihle iç içe yapısıyla dikkat çeken yerlerden olan Latmos Bölgesi de tarihin gizemini keşfetmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 7

Bölgenin korunması ve tarihi öneminin ortaya çıkarılması adına yürütülen çalışmalar devam ederken, yerli ve yabancı pek çok kişi yazın kavurucu sıcağında Latmos'a çıkıp bir yandan serinleyip diğer yandan tarihi ve doğal güzellikleri izlemenin keyfini yaşıyor.

Kuşadası Belediyesi’nden Söke’deki yangını söndürme çalışmalarına destek Kuşadası Belediyesi’nden Söke’deki yangını söndürme çalışmalarına destek

Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 16

Fotoğraf sanatçıları tarafından da yoğun ilgi gören bölgenin hem gündüz hem de gece fotoğraflarını paylaşan Doğa Fotoğrafçısı Yücel Sevingül, “Doğal peyzajı ve tarihi dokusu ile dikkat çeken Latmos, gün geçtikçe cazibesini artırmaya devam ediyor.

Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 14

Kaya resimleri kadar zirveden gökyüzünü izlemek de ziyaretçiler için ayrı bir keyif.

Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 13Aydın'da hava sıcakları ciddi derecede arttığı için pek çok kişi hem serinliyor hem de doğa ve tarihin güzelliklerini yaşıyor” diyerek Latmos'un titizlikle korunması gerektiğini söyledi.

Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 12Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 10Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 9Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 8Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 6Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 5Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 4Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 3Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 2Bu Güzellik Aydın'da! Ziyaretçi Akınına Uğruyor 1

Editör: Haber Aydın