Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver ve Yürütme Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede Kent Konseyi üyeleri, Başkan Ömer Günel’e sivil toplum örgütleri ile dayanışma içinde gerçekleştirdiği projeler için teşekkür etti.

Kent Konseyi Ziyaret

KENT ENSTİTÜLERİ MÜJDESİ

Görüşmede Başkan Ömer Günel, yeni hizmet döneminde de projelerin hız kesmeden devam edeceğini belirterek, “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz sayısız projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Öncelikle Güzelçamlı ve Davutlar Mahallesinde kent enstitüleri kuracağız. Bu alanlar gençlerimizin, kadınlarımızın ve tüm hemşehrilerimizin verimli zaman geçirebileceği sosyal donatı alanları olacak. Hizmetlerimizi tüm mahallelerimize eşit bir şekilde götürmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Aydın'da kıskıvrak yakalandı Aydın'da kıskıvrak yakalandı

BİLİM EVİ PROJESİ’NİN HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Başkan Ömer Günel, Kuşadası’nda eğitim gören tüm öğrencilerin randevu sistemi ile ücretsiz faydalanacağı Bilim Evi kuracaklarını belirterek “İçerisinde kimya, biyoloji gibi derslerin laboratuvarların yer alacağı bir eğitim yuvası yapacağız. Uygulamalı eğitim görme fırsatını tüm öğrencilerimize yaşatacağız. Eğitime verdiğimiz destek artarak sürecek” diye konuştu.

OKULLARA ÜCRETSİZ SEBİL UYGULAMASI GELİYOR

Öğrencilerin zorlu ekonomik koşullarda daha konforlu eğitim görmesi için yeni bir uygulamayı hayata geçireceklerine değinen Başkan Ömer Günel, “Ülkemiz derin bir kriz döneminden geçiyor. Bu dönemde çocuklarımızın okul eğitiminde bir su alacak imkanı bile bulamadığı zamanlar olduğunu biliyoruz. Özellikle ilkokullar başta olmak üzere okullarımıza ücretsiz sebillerimizi kuracağız. Bu sayede su şişesini alıp gelen tüm çocuklarımız okullarında ücretsiz sularını alabilecek” dedi.

Bu haber Haber Aydın editörleri tarafından derlenmiştir. İçerikle ilgili bilgiler açık kaynaklardan toplanmıştır.